KLOPSIKI W SOSIE POMIDOROWYM Z MAKARONEM PENNE I MOZARELLĄ

Może się Wam wydać, że czasem gotuję monotonnie. NIC Z TYCH RZECZY. Sos pomidorowy zrobiłam, tak jak już podawałam kiedyś w innym z przepisie, ale nim dodałam pomidory, do lekko zeszklonej cebuli wrzuciłam marchewkę. Co za cudowny zapach, podsmażonej cebuli i marchewki. Tak marchewka daje taki fajny słodkawy posmak. Oprócz tego zamiast sera żółtego (właściwie to najlepszy jest parmezan) dałam mozarellę. Też pysznie smakuje i do tego mozarella pod wpływem ciepła staje się tak fajnie gumiasta.

Klopsiki zrobiłam bardzo delikatne, gdyż nie dałam do nich ani cebuli, ani czosnku, ale za to dużo natki pietruszki.

Zatem aby zrobić klopsiki potrzeba:

1 porcję (ok.1/2 kg) mięsa mielonego
1 jajko
2 łyżki bułki tartej
1/2 pęczka natki pietruszki
sól, pieprz

Składniki mieszam ze sobą formuję kulki i daję do dużego rondla na rozgrzany olej. Podsmażam chwilę tak, aby białko się ścieło i gdy wszystkie klopsiki są obsmażone, wlewam trochę wody i duszę ok 20 min.
Ważne, aby klopsików nie odwracać za szybko, bo mogą się rozwalić. Po około 30 sek. można odwracać. Mnie mięsko zawsze „puszcza oko” i stąd wiem kiedy je obrócić, ale to już moja tajemnica 

:D.

No dobra, to by było tyle. Przepis na sos znajdziecie w poście o spaghetti i makaronach. Pamiętajcie tylko, że tu użyłam marchewki.

Jeszcze jedna kwestia, dotycząca makaronu. Gotujemy al dente. Makaron przegotowany jest po prostu NIESMACZNY. A al dente znaczy tyle co: z włoskiego „na ząb”; także synonim słowa niedogotowany – sposób przyrządzania makaronu lub ryżu (np. przy risotto). Makaron ugotowany al dente winien być jędrny, lekko twardy i stawiać lekki opór zębom. Zależnie od typu i grubości makaronu, czas gotowania jest różny. Zwykle producenci piszą na opakowaniach ile wynosi czas gotowania. Ja skracam go o 1-2 min. Albo wyciągam pojedynczy makaron i biorę go na ząb. Przypominam, nie przelewacie makaronu wodą.

SMACZNEGO!!